ABC dla nowych właścicieli

Rezerwacja i zakup kociąt.

Zakup kotka to poważna decyzja, która musi być dobrze przemyślana. Należy pamiętać, że nie jest to zakup rzeczy a żywej istoty, która ma uczucia (i ich potrzebuje) oraz wbrew obiegowej opinii o Ragdollach odczuwa ból (zarówno fizyczny jak i psychiczny). Młody kociak pożyje w nowej rodzinie kilkanaście lat. Kocięta w nowym domu muszą być objęte podobną opieką, miłością i troską jakie otrzymują tutaj. W związku z tym zastrzegamy sobie prawo do odmowy sprzedaży kotka, jeśli mamy wątpliwości czy nowy nabywca sprosta prawidłowej opiece nad nim.

Procedura rezerwacji.

Zdjęcia kociąt wstawiane są na naszą stronę internetową. Można wstępnie obserwować ich rozwój.

Po zgłoszeniu chęci zakupu wstępnie rezerwujemy dla Państwa wybranego kociaka. Warunkiem pełnej rezerwacji kociaka jest wpłata zadatku. Na wpłatę czekamy 3 dni od momentu wstępnej rezerwacji. Przed zadatkowaniem zawsze jest możliwość osobistego obejrzenia kociaków do czego zresztą zachęcamy.  Po wpłacie zadatku dany kociak zostaje dla Państwa zarezerwowany. W przypadku rezygnacji z zakupu wpłacony zadatek przepada w całości. Prosimy o przemyślaną decyzję!

 

Klasyfikacja sprzedawanych kociąt

Kot „na kolanka” – czyli kot do towarzystwa. Jest to kot, którego nie można rozmnażać, ani wystawiać na wystawach kotów. Kot, jest w pełni wartościowy, chociaż może posiadać drobne odstępstwa umaszczenia lub budowy ciała od ideału rasy dyskwalifikujące go z dalszej hodowli lub wystaw.

Kot wystawowy – jest to kot o idealnym typie umaszczenia i budowy ciała. Może być wystawiany na wystawach kotów rasowych jednak nie posiada praw hodowlanych. Oczywiście jest to także i przede wszystkim cudowny towarzysz rodziny.

Kot hodowlano-wystawowy – jest to kot o idealnym umaszczeniu i budowie ciała. Może być wystawiany na wystawach kotów rasowych oraz posiada prawa hodowlane.

Warunki sprzedaży kota do hodowli ustalane są indywidualnie. Sprzedajemy koty tylko do legalnych hodowli. Nie wysyłamy kotów bez opieki. Preferujemy odbiór osobisty lub w miarę możliwości, możemy kota dowieźć na koszt kupującego po wcześniejszym ustaleniu szczegółów.

 

Odbiór kociąt

Nasze kociaki wydajemy najwcześniej po ukończeniu 3-ech miesięcy życia. Są one wówczas już zsocjalizowane, potrafią korzystać z kuwety i drapaka. Prosimy zarezerwować sobie conajmniej 2 godziny na odbiór kociaka. Przy odbiorze omówimy umowę, damy kilka rad i odpowiemy na Państwa pytania.

Przyszli właściciele w dniu odbioru otrzymują:

– kociaka 😊 (zaczipowanego, zaszczepionego i odrobaczonego).

– umowę kupna-sprzedaży kota.

– książeczkę zdrowia (oraz w przypadku sprzedaży poza granicę Polski – paszport), w której będą wypisane wszystkie odrobaczenia i szczepienia kociaka.

– rodowód wydany przez organizację FPL. Jeżeli kot przeznaczony „na kolanka” jest odbierany przed kastracją/sterylizacją to rodowód dosyłamy po przedstawieniu zaświadczenia od lekarza weterynarii o przeprowadzonym zabiegu kastracji/sterylizacji.

– garść informacji i rad dotyczących żywienia, pielęgnacji i zdrowia.

– wyprawkę niespodziankę.

Po odebraniu kota zawsze można się z nami kontaktować by uzyskać porady dotyczące naszych wychowanków. Zawsze w miarę możliwości pomożemy swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Umowa kupna-sprzedaży

Poniżej umieszczony został plik ze wzorem umowy. Mogą się Państwo z nią zapoznać. Umowa skonstruowana jest tak aby chronić interesy wszystkich trzech stron których dotyczy – Państwa, nas i przede wszystkim kociaka. Nie jest to sztywna umowa – część jej zapisów możemy modyfikować za obopólną zgodą.

Umowa kupna-sprzedaży kota.pdf