O hodowli

Jesteśmy małą, domową hodowlą kotów rasy Ragdoll zarejestrowaną w klubie SMK Cat Club Rybnik, który z kolei jest członkiem Federacji Felis Polonia oraz FIFe -Federation Internationale Feline. Znajdujemy się na obrzeżach Tarnowskich Gór w woj. śląskim.

Skąd pomysł na hodowlę? Od zawsze mieliśmy styczność z kotami. Lata temu zaczęło się od dachowców (Myszka, Tosiek, Pyszczek), a później poznaliśmy rasę Ragdoll, w której się zakochaliśmy. Pierwszego Ragdolla (Elafa) „na kolanka” kupiliśmy w 2013 roku. Kocia rodzina dalej się powiększała. W 2018 ostatnim (6-tym) kotem przed rozpoczęciem hodowli został Elmo – wymarzony Blue-Mitted. W 2019 podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu własnej hodowli Ragdolli. 

Nasze koty są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny. Żyją swobodnie, biegają po całym domu, towarzyszą nam w codziennym życiu.  Wszystkie koty mają negatywne wyniki badań genetycznych w kierunku chorób dziedzicznych (PKD, HCM, PK, GSD IV, PRA, SMA). Hodowla jest także wolna od FIV i FeLV. Koty są objęte opieką weterynaryjną przez zespół pracujący w przychodni weterynaryjnej w Bytomiu.